Kirkon lähetysjärjestö since 2022
ELY ry toimisto
Puhelin: +358 40 415 9416
Sähköposti: ely@evankeliset.net
Tili (OP): IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tili (POP): IBAN FI26 4747 0010 1553 49
Y-tunnus: 2243354-4
Osoite: PL 49, 43501 Karstula

Tilitystiedot (kolehdit ja lahjoitukset)

Liity työntekijän tukirenkaaseen

Antero Rasilainen, toiminnanjohtaja
Puhelin: +358 45 134 4634
Sähköposti: antero.rasilainen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Antero ja oma seurakuntasi
Satu Kivisaari, aluejohtaja
Puhelin: +358 50 563 6079
Sähköposti: satu.kivisaari@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Satu ja oma seurakuntasi
Virpi Tuominiemi, toimistonhoitaja
Puhelin: +358 40 415 9416
Sähköposti: virpi.tuominiemi@evankeliset.net
Tili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Oiva Hujanen, Tallinnan rovastikunnan hengellinen mentori. Aluepastori, lähetyskasvatus- ja julistustyö Etelä-Suomi
Puhelin: +358 40 526 9096
Sähköposti: oiva.hujanen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Viitenumero: 23 12343
tai tilisiirron viestikenttään: Oiva ja oma seurakuntasi

Seurakunnat Virossa tarvitsevat rinnallakulkijaa. Työntekijät ja luottamushenkilöt kysyvät, miten heidän seurakuntansa voisi olla yhteisöllisempi ja aktiivisempi.

Kari Tynkkynen, Kullamaan, Mihklin ja Piirsalun seurakuntien kirkkoherra
Puhelin: +358 40 558 8350
Sähköposti: kari.tynkkynen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Kari ja oma seurakuntasi

Viro p. +372 53 055 761, ei käytössä 1.1.-30.6.2024 (kotimaanjakso)

Pia Ruotsala, Perheneuvonta- ja ryhmätyökoulutus, Viro ja globaali
Puhelin: +358 40 732 5498
Sähköposti: pia.ruotsala@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Viitenumero: 24 12353
tai tilisiirron viestikenttään: Pia ja oma seurakuntasi
Tero Ruotsala, Nuorisomusiikki- ja tavoittava työ, Viro
Puhelin: +358 40 579 4289
Sähköposti: tero.ruotsala@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Viitenumero: 24 12353
tai tilisiirron viestikenttään: Tero ja oma seurakuntasi
Titta Hämäläinen, Viron kirkon lapsi- ja nuorisotyö
Puhelin: +358 50 358 2041, Viro +372 534 24 277
Sähköposti: titta.hamalainen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Viitenumero: 24 12421
tai tilisiirron viestikenttään: Titta ja oma seurakuntasi
Merja Kramsu, kansainvälisten asioiden sihteeri Inkerin kirkossa
Puhelin: Venäjä +79 21 7896 238 (WhatsApp-viestit)
Sähköposti: merja.kramsu@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Merja ja oma seurakuntasi
Anu Mannermaa, Elyn ja Wycliffen yhteislähetti, raamatunkäännöstyö
Sähköposti: anu.mannermaa@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Viitenumero: 21 62328
tai Tilisiirron viestikenttään: Anu ja oma seurakuntasi
Jani Latva-Nikkola, puheenjohtaja
Puhelin: +358 40 769 6956
Sähköposti: jani.latva-nikkola@evl.fi
Vuokko Orjala, varapuheenjohtaja
Puhelin: +358 50 545 4024
Sähköposti: vuokko.orjala@gmail.com

Liity tukirenkaaseen

Voit liittyä työntekijän tukirenkaaseen. Voit olla
1. Esirukoilija, joka rukouksin kannat työntekijää ja hänen työtään, että hän olisi Jumalan asialla Jumalan tahtomalla tavalla.
2. Taloudellinen tukija. Sillä toimimme valtaosin vapaaehtoisen kannatuksen varassa.

Jos haluat saada hänen tukirengaskirjeensä, niin ilmoita siitä hänen sähköpostiinsa (sähköpostiosoite työntekijän tiedoissa). Kirjeitä voi tilata joko sähköpostiin tai paperisena maapostiin.