Kirkon lähetysjärjestö since 2022
ELY ry toimisto
Puhelin: +358 40 415 9416
Sähköposti: ely@evankeliset.net
Tili (OP): IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tili (POP): IBAN FI26 4747 0010 1553 49
Y-tunnus: 2243354-4
Osoite: Kokkolantie 12, 43500 Karstula

Tilitystiedot (kolehdit ja lahjoitukset)

Liity työntekijän tukirenkaaseen

Antero Rasilainen, toiminnanjohtaja
Puhelin: +358 45 134 4634
Sähköposti: antero.rasilainen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Antero ja oma seurakuntasi
Kari Tynkkynen, Kullamaan, Mihklin ja Piirsalun seurakuntien kirkkoherra
Puhelin: Viro p. +372 53 055 761
Sähköposti: kari.tynkkynen@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Kari ja oma seurakuntasi
Petteri Mannermaa, pastori, Inkerin kirkko
Puhelin: +358 40 562 1272 (Suomi), +7 (931) 311-56-12 (Venäjä)
Sähköposti: petteri.mannermaa@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Viitenumero: 21 62328
Tilisiirron viestikenttään: Petteri ja oma seurakuntasi
Merja Kramsu, kansainvälisten asioiden sihteeri Inkerin kirkossa
Puhelin: Venäjä +79 21 7896 238 (WhatsApp-viestit)
Sähköposti: merja.kramsu@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Merja ja oma seurakuntasi
Satu Kivisaari, aluejohtaja
Puhelin: +358 50 563 6079
Sähköposti: satu.kivisaari@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Satu ja oma seurakuntasi
Heini Kataja-Kantola, musiikkisihteeri
Puhelin: +358 41 310 5112
Sähköposti: heini.kataja-kantola@evankeliset.net
Tukitili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Tilisiirron viestikenttään: Heini ja oma seurakuntasi
Virpi Tuominiemi, toimistonhoitaja
Puhelin: +358 40 415 9416
Sähköposti: virpi.tuominiemi@evankeliset.net
Tili: IBAN FI28 5114 0220 0343 69
Pekka Kiviranta, puheenjohtaja
Puhelin: +358 45 894 3760
Sähköposti: pekka.m.kiviranta@gmail.com

Liity tukirenkaaseen

Voit liittyä työntekijän tukirenkaaseen. Voit olla
1. Esirukoilija, joka rukouksin kannat työntekijää ja hänen työtään, että hän olisi Jumalan asialla Jumalan tahtomalla tavalla.
2. Taloudellinen tukija. Sillä toimimme valtaosin vapaaehtoisen kannatuksen varassa.

Jos haluat saada hänen tukirengaskirjeensä, niin ilmoita siitä hänen sähköpostiinsa (sähköpostiosoite työntekijän tiedoissa). Kirjeitä voi tilata joko sähköpostiin tai paperisena maapostiin.