Kirkon lähetysjärjestö since 2022

Ely10v-vuosijuhla, seminaari ja vuosikokous 7.-8.4. Tampereella

Julkaistu: 28.03.2018 13:55

Yhdistyksemme vuosijuhlaa vietetään 7.-8.4. Tampereella, Kalevan kirkossa ja seurakuntasalissa (Liisanpuisto 1). Juhla koostuu entiseen tapaan mm. seminaarista ja vuosikokouksesta, missä käsitellään ja hyväksytään toimintakertomus ja tilinpäätös, ja yhdessä katsotaan eteenpäin.

Yhdistyksemme on alusta asti ollut kansanliike. Maallikkojen ja ystäväpappien kanssa innostuttiin ja lähdettiin liikkeelle. Nyt, kymmenen toimintavuoden kohdalla on aika pysähtyä. Miettiä mennyttä, tätä hetkeä ja tulevaisuutta. Kiitoksena teille kaikille alusta asti mukana olleille ja myös myöhemmin mukaan tulleille ja tuleville olemme valmistelleet seminaarin ohjelman.

Katso ohjelma tästä